Evenimentul va avea loc pe 23 decembrie și promite să creeze un brad unic și memorabil, cel mai instagramabil pom de crăciun din Ploiești, realizat exclusiv din dulciuri. Bradul va fi împodobit în Mall Mercur începând cu ora 16:00, pentru a face crăciunul și mai dulce.
Evenimentul este organizat de Andra Mihaela Georgescu în colaborare cu agenția imobiliară Benefic, subliniind importanța implicării companiilor locale în sprijinirea cauzelor sociale.
Publicul este invitat să contribuie cu dulciuri pentru a decora bradul și să doneze pentru copiii aflați în dificultate. Donațiile vor merge către o casă de copii din Urlați și două cazuri sociale, în cazul cărora comunitatea deja s-a mobilizat pentru a acoperi nevoile acestora.
Pomul de Crăciun la Mall by Birou Individual de Arhitectură Andra Mihaela Georgescu

Ce disc diamantat are cel mai bun randament pe beton armat? Ce spun cei care taie zi de zi

Micile obiceiuri de azi pot defini meseria de mâine. De ce arhitectura începe în camera de joaca si nu la facultate

Gastronomie și eficiență: rețeta succesului pentru „Torta Ricotta e Cioccolato” – desertul care redefinește simplitatea

Atmosfera va fi întreținută de coruri profesioniste și colindători, iar invitații se vor putea bucura de un coffee corner oferit de Griss Caffe, cu ciocolată caldă, ceaiuri și brioșe delicioase.
Copiii vor avea ocazia să lase scrisori pentru Moș Crăciun într-o căsuță special amenajată, iar covorul roșu va adăuga un plus de eleganță și va face experiența de neuitat.
Pentru mai multe informații despre eveniment, vizitați Pomul de Crăciun la Mall by Birou Individual de Arhitectură Andra Mihaela Georgescu











